Styl życia  RSS
3 pomysły na piątkowy wieczór


Nadejście piątku, piąteczku, piątunia wyczekujemy już od poniedziałku. Tymczasem, kiedy upragniony dzień tygodnia wreszcie nadchodzi, nie mamy pomysłu jak spędzić go w przyjemny sposób. Zwykle kończy się to tak, że wycieńczeni padamy na kapę przed telewizorem i bezmyślnie przerzucamy nudne programy telewizyjne. Jeśli jednak odpowiednio wcześniej zaplanować początek weekendu, to piątkowy wieczór może być naprawdę ciekawy!

Źródło: kobieta.interia.pl

Sławek Uniatowski na 19. urodzinach klubu Dekada - zapamiętajcie datę 19. Października, bo jest coś

#zrodlo

Klubu „Dekada” Warszawiakom przedstawiać nie trzeba. Od lat jest miejscem kultowych imprez, które w czwartki, piątki i soboty ściągają tłumy fanów dobrej zabawy. Za kilka dni odbędzie się tam event, na który całe miasto czekało z niecierpliwością! 19. października „Dekada” z hukiem obchodzić będzie 19 urodziny!

Tagi: Urodziny
Źródło: kobieta.interia.pl

Kuba - ulubione miejsce samotnych podróży

#zrodlo

W ciągu ostatnich dwóch lat liczba turystów podróżujących samotnie wzrosła o 42 proc., na taką przygodę decyduje się również coraz więcej kobiet. Jaka wskazują dane Hostelworld, jednym z najpopularniejszych kierunków jest Kuba.

Tagi: Ciąża
Źródło: kobieta.interia.pl

Ujmująca lekkość pióra, której nie można się oprzeć. Premiera książki Macieja Stuhra pt. Tata Tadzika

Premiera zbioru tekstów Maćka Stuhra pt. Tata Tadzika już 17 października 2018. Felietony zebrane w książkę Tata Tadzika kipią inteligencją, humorem, autoironią, czasem wzruszają, czasem zaskakują, a za każdym razem wciągają czytelnika w inny wymiar rzeczywistości, pokazując ją z innej perspektywy. Nie można się im oprzeć.

Tagi: Książki
Źródło: zwierciadlo.pl

KONKURS: Kobieca strona planowania z glamPLANNER N°2019

Planowanie stało nieodłącznym elementem kobiecej codzienności, a możliwość  pokazania swojej indywidualności poprzez posiadanie plannera w najmodniejszych kolorach sezonu jest niebywale modne. glamPLANNER N°2019 to pierwszy polski planner dla wyjątkowych i wymagających kobiet, które cieszą się życiem, bawią trendami i przez modę wyrażają siebie.

Źródło: zwierciadlo.pl

Dlaczego papież nie nosi czerwonych butów?

#zrodlo

Papieskie buty, jak każdy element stroju zwierzchników Kościoła, mają ważną symbolikę. Ale dla Franciszka bardziej istotne niż zdobienia, są prostota i ubóstwo. Nosił nawet obuwie... po nieboszczyku.

Tagi: Obuwie, Buty, Pies
Źródło: kobieta.interia.pl

​Australijscy strażacy ściągają mundury w szczytnym celu


Są diabelnie seksowni, mają dobre serca, a do tego kochają zwierzęta. Australijscy strażacy sprawią, że zrobi ci się naprawdę gorąco! Wszystko za sprawą rozbieranych zdjęć do charytatywnego kalendarza.

Źródło: kobieta.interia.pl

Masz problem z porannym wstawaniem? Naucz się go!

#zrodlo
Ciężko znaleźć coś bardziej nielubianego i stresującego niż poranne wstawanie. Czy budzenie się o świcie z uśmiechem na ustach jest w ogóle możliwe? Poznaj nasze wskazówki, które ułatwią Ci codzienną pobudkę i sprawią, że będziesz bardziej rześki i pełen energii.

Źródło: zwierciadlo.pl

Marie Tharp - kobieta, która umiała rysować

#zrodlo

Za każdym wielkim odkryciem geograficznym stał podróżnik - marzyciel, którego odwaga zmieniała w czyn ulotne sny o nieznanym. Każda wyprawa przemierzała nowe przestrzenie kuli ziemskiej, który cierpliwy kartograf oswajał i przekładał na obrazy. Wiara i cierpliwość Marie Tharp doprowadziły do stworzenia pierwszej mapy dna Oceanu Atlantyckiego. Poniżej fragment książki "Teatr świata. Mapy, które tworzą historię" o kobiecie, która umiała rysować.

Źródło: kobieta.interia.pl

Weekend w Dreźnie: Rafael w Zwingerze i jam session w Neustadt

#zrodlo

W, zbombardowanym w 1945 roku, Dreźnie zakończył się etap odbudowy powojennych zniszczeń. Nie ma też już śladu po NRD-owskiej stagnacji, a „Florencja Północy” rozkwita na wielu polach. Miasto zachwyca bowiem nie tylko pięknie odrestaurowanymi, barokowymi zabytkami, ale także niezwykłą atmosferą, którą tworzą, zakochani w naturze i siejący artystyczny ferment, mieszkańcy. Oto kilka powodów, dla których warto odwiedzić stolicę Saksonii.

Tagi: Weekend, Usta
Źródło: kobieta.interia.pl

Sposoby na relaks jesienią

#zrodlo
Spadające liście, szum wiatru, słońce szybciej schodzące z nieboskłonu – skłaniają zwykle do koncentrowania się na przeszłości. Trenerka Dagmara Gmitrzak podsuwa medytacje i ćwiczenia na łagodny powrót do teraźniejszości.

Tagi: Trendy
Źródło: zwierciadlo.pl

​Te budynki są naprawdę dziwne!


Fantazja architektów nie ma granic. Oto zestawienie dziesięciu naprawdę fantazyjnych budynków z całego świata. Które z nich chcielibyście zobaczyć na własne oczy?

Tagi: Oczy
Źródło: kobieta.interia.pl

W poszukiwaniu korzeni żydowskich

#zrodlo
Pracownicy Centrum Informacyjnego w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN są często świadkami wzruszających scen. Po latach odnajdują się krewni, ktoś po raz pierwszy czyta wspomnienia swojego dziadka, ktoś inny odnajduje miasto, o którym myślał, że już nie istnieje. Genealog Michał Majewski mówi, że historie rodzinne tylko czekają, by je odkryć.

Źródło: zwierciadlo.pl

6 powodów, dla których jak polecisz na Cypr to możesz nie wrócić…

#zrodlo

Słońce, pyszna kuchnia, zapierające dech w piersiach atrakcje oraz romantyczne zachody słońca. Poznaj 5 powodów, dla których na zawsze zakochasz się w wyspie Afrodyty!

Źródło: kobieta.interia.pl

​259 osób zginęło podczas robienia selfie

#zrodlo

Spadają ze skały, toną, są potrącani przez samochody i pociągi - z roku na rok przybywa osób, które chęć zrobienia pomysłowego selfie przypłaciły życiem. Najnowszy raport przygotowany przez Journal of Family Medicine and Primary Care podsumowuje skalę zjawiska.

Tagi: Seler, Sądy
Źródło: kobieta.interia.pl

Zdrowa dawka twórczego myślenia

Kreatywność to nie dar niebios, zarezerwowany dla wtajemniczonych, a cecha wpisana w naturę człowieka. Oczywiście nie wszyscy mają takie same predyspozycje do tryskania pomysłami co minutę, ale też nie na każdym stanowisku jest to potrzebne. O rolę kreatywności w pracy pytamy dr Lidię Czarkowską

Tagi: Praca, Oczy
Źródło: zwierciadlo.pl

XVIII Dzień Papieski

#zrodlo
„Promieniowanie Ojcostwa” – pod takim hasłem 14 października 2018 roku świętować będziemy XVIII Dzień Papieski. Obchodom tego Dnia towarzyszyć będą liczne wydarzenia duchowe oraz kulturalne organizowane w całym kraju, a także w środowiskach polonijnych poza jego granicami. Szczególnie widocznym znakiem tego papieskiego święta będą: przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Tagi: Święta, Pies, Dom
Źródło: zwierciadlo.pl

Jesienne rytuały: Sztuka błogiego odpoczywania

#zrodlo
To już czas! Październik zwiastuje coraz krótsze dni i mniej przyjazną aurę, a jesienna melancholia może negatywnie wpływać na nasze samopoczucie. Jednak wewnętrzna równowaga pomoże nam przetrwać zbliżające się długie i „mroczne” miesiące. Jak ją osiągnąć? Kluczem jest odpowiednia regeneracja, relaks i błogi odpoczynek.

Źródło: zwierciadlo.pl

Na miłość nigdy nie jest za późno: Jak znaleźć miłość po rozwodzie?

#zrodlo
Po przejściach, doświadczeni, czasem zgorzkniali. Myśleli, że porywy serca dawno już za nimi. Przygotowywali się do życia w samotności. Dziś mówią: „Na miłość nigdy nie jest za późno”.

Tagi: Miłość
Źródło: zwierciadlo.pl

​Sześć nietypowych zwyczajów ślubnych


Ślub i wesele to wydarzenie, któremu towarzyszy wiele obrzędów i tradycji. Obok bardzo popularnych - jak obrzucanie pary młodej ryżem czy krojenie tortu weselnego - są też zwyczaje mniej znane, występujące lokalnie. Wiele z nich brzmi naprawdę ciekawie!

Tagi: Wesele, Ślub
Źródło: kobieta.interia.pl

reklama
Polecamy
Manifest cyborgów – szokujący pokaz mody Gucciego na jesień i zimę 2018/19!


Projektanci największych domów mody prześcigają się w wymyślaniu nowatorskich koncepcji, które ciekawie i w oryginalny sposób zaprezentują ich kolekcje. Pomimo faktu, iż stali bywalcy pokazów widzieli już naprawdę wiele, ostatnia wizja Gucciego z pewnością zapisze się wytłuszczoną czcionką na kartach historii mody. "Manifest cyborgów" - bo taki tytuł nosiło to wydarzenie - przesyciła dziwna symbolika, która jednym widzów rozbawiła, a innych... przeraziła.

Źródło: kobietamag.pl

reklama
Kontakt z nami