Wiadomości z tagiem Książki  RSS
Meghan Markle w Australii miała na sobie kolczyki księżnej Diany! Piękne?

16.10.2018 17:07

Pierwszego dnia oficjalnej wizyty pary książęcej w Australii, Meghan Markle miała w uszach śliczne kolczyki w kształcie motyla, które niegdyś należały do księżnej Diany.

Źródło: kobieta.onet.pl

W raju wolności ("Strzały w Kopenhadze", Orrenius Niklas)

16.10.2018 15:19

Recenzuje: Przemysław Klaman „Strzały w Kopenhadze” stawiają przed sobą niełatwy do osiągnięcia cel. To niecodzienna próba uchwycenia w jednej książce całego spektrum problemów związanych ze współczesna sytuacją społeczną w Szwecji. Kraj wielokrotnie stawiany na świecie za wzór tolerancji i humanitaryzmu wobec uch...

Tagi: Książki
Źródło: www.biblionetka.pl

Jak zachęcić do czytania książek? Instagramerka Elizabeth Sagan znalazła oryginalny sposób!

16.10.2018 5:10


Od lat mówi się o tym, że czytelnictwo zarówno w Polsce, jak i na świecie ma się nie najlepiej. Władze państw i lokalnych społeczności organizują szereg specjalnych akcji, dotują spotkania klubów książki, kręcą spoty reklamowe i przeprowadzają sondaże, zastanawiając się, jak poprawić tę sytuację. Instagramerka Elizabeth Sagan wpadła na oryginalny pomysł, do którego wykorzystała aparat, zbiory z pokaźnej domowej biblioteczki i internetowe konto. Zobaczcie efekty jej twórczej pracy!

Źródło: kobietamag.pl

Księżna Meghan i książę Harry mogli zginąć! Przeżyli chwile grozy w samolocie!

16.10.2018 3:45

Co się wydarzyło?

Źródło: www.kozaczek.pl

Redakcja "Nowej Polszy" zwolniona. Co dalej z czasopismem?

15.10.2018 19:06

Jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza", członkowie redakcji "Nowej Polszy", czasopisma wydawanego od 1999 roku z inicjatywy Jerzego Giedroycia, dostali wypowiedzenia. Od przyszłego roku gazetę ma wydawać nowa redakcja z ramienia Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, a nie - jak do tej pory - Instytut Książki.

Tagi: Książki
Źródło: kultura.onet.pl

Wybierzmy się na spacer i poznajmy świat! ("Wspólne spacery", Bartosik Joanna)

15.10.2018 17:05

Recenzuje: Aneta Grabowska Publikacje z twardymi stronami z grubej tektury, popularnie zwane kartonówkami, to chyba najważniejszy element czytelniczej wyprawki małego dziecka, które nie zawsze delikatnie obchodzi się z książkami, chłonąc je wszystkimi zmysłami, włącznie ze smakowaniem. U nas stanowią one lwią część...

Źródło: www.biblionetka.pl

„Brzoskwiniowy świt” – recenzja

15.10.2018 15:19

Recenzja książki „Brzoskwiniowy świt”.

Tagi: Książki
Źródło: dlalejdis.pl

Nowa książka Jonathana Safrana Foera ukaże się za rok!

15.10.2018 13:08


We wrześniu 2019 roku ukaże się nowa książka Jonathana Safrana Foera. Tym razem pisarz sięga ponownie do kwestii zmian klimatycznych zagrażających życiu na Ziemi oraz przemysłowej hodowli zwierząt. Książka ma się ukazać pod tytułem: "We can save the world before dinner".

Tagi: Książki
Źródło: lubimyczytac.pl

Czy czytać starocie?

15.10.2018 13:08


"Ciała Sienkiewicza. Studia o płci i przemocy" to książka przeznaczona przede wszystkim dla tych, których lektura fascynuje nie tylko jako forma spędzania czasu, lecz także jako zjawisko intelektualne. Nie oznacza to jednak, że jest ona hermetyczna - nikt, kto pasjonuje się literaturą, nie będzie pracą Ryszarda Koziołka rozczarowany.

Źródło: lubimyczytac.pl

Nowa powieść Colsona Whiteheada ukaże się w lipcu 2019

15.10.2018 13:08


Colson Whitehead, który za swoją poprzednią powieść "Kolej podziemna" otrzymał wiele znaczących nagród literackich, zapowiedział właśnie kolejną książkę. "The Nickel Boys" ukaże się w lipcu 2019 roku i ponownie będzie spojrzeniem na tragiczną przeszłość Stanów Zjednoczonych.

Tagi: Książki
Źródło: lubimyczytac.pl

reklama
Kontakt z nami