Wiadomości z tagiem Miód  RSS
Mies van der Rohe Award 2019: aż 18 polskich budynków nominowanych do nagrody

11.12.2018 20:05

Aż 18 polskich budynków otrzymało w tym roku nominację do Mies van der Rohe Award 2019. To najważniejsza nagroda architektoniczna w Europie.

Tagi: Miód
Źródło: kultura.onet.pl

Wojna to nie piknik

11.12.2018 0:00


Prawo do decydowania o własnym życiu jest jednym z najważniejszych praw każdego wolnego człowieka. Jak wyglądało przestrzeganie praw ludzi w czasie wojen, nietrudno sobie wyobrazić. Żołnierz prawa do decydowania o sobie nie miał wcale.

Źródło: lubimyczytac.pl

5 najpiękniejszych rzeczy, które warto mieć w szafie tej zimy

10.12.2018 16:05

Masz wszystko?

Źródło: www.zeberka.pl

Przemysław Babiarz: Nie będę szukał innej

10.12.2018 16:03


- Małżonkowie mogą mieć różne charaktery, ale wszystko to da się pogodzić, jeśli jest wspólna płaszczyzna wartości – mówi Przemysław Babiarz. Z żoną Marzeną patrzą w jednym kierunku.

Tagi: Żona, Miód
Źródło: kobieta.interia.pl

Meek Mill "Championships": Więzienie zmienia rapera

10.12.2018 15:03


Po wszystkich problemach typowego rapera, Meek Mill postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Nagrał najlepszą płytę w karierze, zaprosił wielkich gości (dosłownie i w przenośni), wybrał bity warte miliony dolarów. Pytanie tylko, co nie wyszło?

Tagi: Miód
Źródło: muzyka.interia.pl

"Bukareszt" Małgorzaty Rejmer - fotoplastykon ze stolicy Rumunii ("Bukareszt: Kurz i krew", Rejmer Małgorzata)

10.12.2018 14:14

„Bukareszt. Kurz i krew” Małgorzaty Rejmer to reportażowa podróż do i po Rumunii – wsiadamy na peronie w początkach XIX w., a wysiadamy w czasach współczesnych. Po „Bukareszt…” sięgnęłam po uprzedniej lekturze „Błota słodszego niż miód. Głosów komunistycznej Albanii”, która wywarła na mnie mocne wrażenie. Po pierwsze...

Źródło: www.biblionetka.pl

Jak brzmi Albania Małgorzaty Rejmer w reportażach "Błota słodszego niż miód"? ("Błoto słodsze niż miód: Głosy komunistycznej Albanii", Rejmer Małgorzata)

10.12.2018 14:14

Dzięki tej książce moja wiedza o Albanii stała się bardziej konkretna, kraj bardziej namacalny, mentalność mieszkańców niejako bardziej zrozumiała. Polak i Albańczyk dwa bratanki, bym parafrazowała. I jeden, i drugi naród stał się posiadaczem bardzo przydatnej cechy, jaką jest umiejętność przetrwania. Umiejętność przet...

Źródło: www.biblionetka.pl

W "Trybie warunkowym" Hanny Cygler losy bohaterki pod znakiem zapytania ("Tryb warunkowy", Cygler Hanna (właśc. Kanthak Anna))

10.12.2018 14:13

"Tryb warunkowy” Hanny Cygler nie jest ckliwym romansem, jednakowoż pragnienia miłości jest w nim sporo. Gorących i powikłanych uczuć także. Może krótko, kto z kim i dlaczego. (Właściwie to wydaje mi się, że jednak byłoby lepiej, gdy na pytanie dlaczego odpowiedzielibyście sobie sami po przeczytaniu). Zosia Knyszewsk...

Źródło: www.biblionetka.pl

5 najpiękniejszych rzeczy, które warto mieć w szafie tej zimy

10.12.2018 14:03

Masz wszystko?

Źródło: www.zeberka.pl

Mogło być „więcej”, ale i tak jest dobrze

10.12.2018 12:07


"Więcej niż my" to ziszczenie jednego z największych koszmarów - pierwotnego lęku, że nagle zostaniemy sami na tym świecie. A wraz z tym lękiem zawsze pojawia się uczucie zwątpienia, czy dalibyśmy sobie radę w takiej sytuacji. Sądzę, że każdy z nas miał takie myśli choć raz w życiu...

Tagi: Miód
Źródło: lubimyczytac.pl

reklama
Kontakt z nami