Wiadomości z tagiem Podróże  RSS
Piekielnie inteligentny szyderca

12.12.2018 0:00


Wyobraźmy sobie, że jesteśmy międzygwiezdnymi podróżnikami. Wyruszamy w nieznane uniwersum pełne niewiadomych, tajemnic i niespodzianek. Wsiadamy do rakiety kosmicznej i ruszamy do gwiazd. Dla czytelnika proza Lema okaże się takim właśnie pojazdem, przenoszącym go w odległe światy, natomiast zbiór tekstów "Diabeł i arcydzieło" to podróż w samo serce myśli mistrza science fiction.

Źródło: lubimyczytac.pl

Konieczność wyspy

12.12.2018 0:00


Piotr Milewski zafascynowany lekturą dzieła Daniela Vettera postanowił udać się w podróż śladami Czecha. Od tej pory siedemnastowieczne źródło stanie się azymutem tej podróży. Ale nie była to jedyna przyczyna wyjazdu Milewskiego na Islandię. Autor ma bowiem szczególne zamiłowanie do wysp. Można tu nawet mówić o filozofii, którą najprościej dałoby się streścić jako "konieczność wyspy".

Źródło: lubimyczytac.pl

"Bukareszt" Małgorzaty Rejmer - fotoplastykon ze stolicy Rumunii ("Bukareszt: Kurz i krew", Rejmer Małgorzata)

10.12.2018 14:14

„Bukareszt. Kurz i krew” Małgorzaty Rejmer to reportażowa podróż do i po Rumunii – wsiadamy na peronie w początkach XIX w., a wysiadamy w czasach współczesnych. Po „Bukareszt…” sięgnęłam po uprzedniej lekturze „Błota słodszego niż miód. Głosów komunistycznej Albanii”, która wywarła na mnie mocne wrażenie. Po pierwsze...

Źródło: www.biblionetka.pl

Ciemność i Płomień: Mroczna Strona. Edycja Kolekcjonerska

06.12.2018 19:04

Ryzykowna podróż po Ciemnej Stronie.

Źródło: dlalejdis.pl

Z obłoków na Ziemię ("Pusta ziemia", Szymczak Bohdan)

06.12.2018 16:51

"Pusta Ziemia" to powieść science fiction o podróży w przyszłość. Bohaterowie książki wyruszają na wyprawę międzygwiezdną do położonego około 20 lat świetlnych od Ziemi układu planetarnego, w którym odkryto ziemiopodobną planetę. Badają ją a następnie wyruszają w podróż powrotną. Tu jednak napotykają na problemy, w ...

Źródło: www.biblionetka.pl

Piękne miejsca w Polsce na zaręczyny

06.12.2018 15:18

Pierścionek już zakupiony i pojawia się pytanie – jakie miejsce wybrać? Gdzie oświadczyć się ukochanej? Możesz zabrać ją na romantyczną podróż za

Tagi: Podróże
Źródło: www.weselezklasa.pl

Każda podróż czegoś uczy

04.12.2018 0:00


Mieczysław Bieniek, emerytowany górnik zwany Hajerem, udał się w kolejną podróż na Wschód. Tym razem jego celem był Kirgistan i Kazachstan - dawne republiki radzieckie, które obecnie są suwerennymi państwami. Czuć w nich jednak specyficzny postsowiecki klimat i pewną nostalgię za przeszłością.

Źródło: lubimyczytac.pl

Lekcja histerii

03.12.2018 14:06


Szpitale psychiatryczne to jedne z najbardziej niepokojących miejsc. Za ich murami przebywają osoby z najróżniejszymi chorobami psychicznymi - każda z nich zupełnie inaczej odbiera świat, w jakim żyje. Vera Buck postanowiła sięgnąć do okresu największego rozwoju sztuki psychiatrycznej i stworzyć powieść historyczną, która zabierze czytelnika w niepokojącą podróż do Paryża XIX wieku.

Źródło: lubimyczytac.pl

Paul McCartney przed koncertem w Polsce. Co usłyszymy w Krakowie?

03.12.2018 10:48


Trzygodzinna podróż przez ostatnie pół wieku muzyki popularnej - tak zapowiada się poniedziałkowy (3 grudnia) koncert Paula McCartneya w Tauron Arenie Kraków.

Tagi: Podróże
Źródło: muzyka.interia.pl

DVD „Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie”

30.11.2018 15:32

Premiera DVD „Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie”

Tagi: Podróże
Źródło: dlalejdis.pl

reklama
Kontakt z nami