Wiadomości z tagiem Rodzice  RSS
Jaki telewizor wybrać? Przegląd technologii

12.12.2018 14:54

W okresie świąteczno-noworocznym, kiedy w wielu domach planuje się zakup prezentów, w tym także - zwykle dla całej rodziny - większego sprzętu RTV, część z nas ma dylemat: jaki telewizor wybrać. W sklepach promocji nie brakuje, jednak w gąszczu ofert, zachęt sprzedawców, ciężko wybrać coś, z czego naprawdę będziemy zadowoleni. Przy okazji dobrze jest też nie przepłacić za funkcje, których pewnie nigdy nie użyjemy. Oto poradnik, czym się kierować przy wyborze nowego sprzętu.

Źródło: facetpo40.pl

Pomysły na prezent dla niego

12.12.2018 9:34


Przedświąteczna gorączka to nie tylko gotowanie, strojenie choinki i polowanie na zabawki dla najmłodszych członków rodziny. To także czas, w którym musimy podjąć decyzję, co kupić w prezencie dla naszych najbliższych. Jakie upominki będą odpowiednie dla partnera, brata lub ojca?

Źródło: kobieta.interia.pl

Meghan Markle eksponuje brzuch i z premedytacją łamie etykietę! Tym razem to nie był "wypadek przy pracy"

11.12.2018 14:08

Meghan Markle, w przeciwieństwie do swojej szwagierki Kate Middleton, regularnie łamie królewską etykietę, która obowiązuje brytyjską rodzinę królewską. Podczas rozdania British Fashion Awards 2018, księżna Sussex po raz kolejny nie podporządkowała się obowiązującym regułom. I zrobiła to z premedytacją.

Źródło: kobieta.onet.pl

Tradycja odziedziczona czy stworzona na nowo?

11.12.2018 8:44


Słowo „tradycja” wywodzi się z łaciny i oznacza przekazywane z pokolenia na pokolenie treści kultury - takie jak: obyczaje, poglądy, wierzenia, sposoby myślenia i zachowania, normy społeczne - uznane przez zbiorowość za społecznie doniosłe dla jej współczesności i przyszłości. Tyle mówi sama definicja. Z pewnością dla każdego z nas tradycja to zapach pieczonego piernika czy świeżego świerku, odgłosy rodziny śpiewającej wspólnie kolędy czy też obraz babci w fartuchu krzątającej się po kuchni. Czym współcześnie jest dla nas tradycja i co nam daje?

Źródło: zwierciadlo.pl

Rodzina królewska porozumiewa się za pomocą grupowego CZATU

11.12.2018 0:03

O czym piszą? ;)

Tagi: Rodzice
Źródło: www.kozaczek.pl

Mieszkanie urządzone z myślą o najmłodszych

11.12.2018 0:01


 – Dzieci są pełne energii, ciekawe świata, a rodzicom czasem trudno za nimi nadążyć. Dom powinien być dla nich bezpiecznym miejscem, wolnym od zagrożeń i pułapek. Żeby taki się stał, nie potrzeba gruntownego remontu. Wystarczy wprowadzić kilka drobnych, sprytnych zmian. Dzięki nim zarówno maluchy, jak i dorośli będą cieszyć się większym komfortem – mówi Katarzyna […]

Źródło: obcasy.pl

Dorota Gardias o przygotowaniach do świąt

10.12.2018 7:56


Dorota Gardias jest znana z tego, że życie rodzinne i domowe jest dla niej bardzo ważne. Szczególnie dba o nie w okresie świątecznym.

Źródło: kobieta.interia.pl

Jak zapobiec samobójstwu?

09.12.2018 15:33

Przez Polskę przetacza się prawdziwa plaga samobójstw. Tylko w ubiegłym roku dokonano kilkunastu tysięcy prób samobójczych, a ponad 80% z nich popełniły osoby po 40. roku życia. Tymczasem większości z nas wydaje się, że problem ten to jedna z zatrważających, ale jednak odległych spraw. W kręgu znajomych, w rodzinie nic takiego nikomu się nie przytrafiło, więc gdy słyszymy o fatalnych statystykach, odwracamy słuch i przechodzimy nad tym do porządku dziennego, "bo nas to nie spotka". Tymczasem w naszym najbliższym otoczeniu może być ktoś, kto wymaga natychmiastowej pomocy. Jak go rozpoznać, zanim nie będzie za późno?

Tagi: Rodzice, Sport
Źródło: facetpo40.pl

"Rezerwacja": o premierze "Króla Rogera" w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej

07.12.2018 18:08

- W pierwszym akcie mamy opowieść o Chrystusie, w drugim o Bogu Wschodu, a w trzecim o Dionizosie. Religia, Bóg rodzi się z naszego lęku, z naszej niepewności. W momencie kiedy doświadczamy strachu, lęku przed śmiercią, pewnego kryzysu, często próbujemy odwrócić się i spojrzeć w oczy ciemności - mówił o premierze "Króla Rogera" reżyser Mariusz Treliński. - Myślę, że ta wersja jest dużo bardziej skupiona na wnętrzu Króla Rogera - dodawał z kolei scenograf Boris Kudlicka.

Źródło: kultura.onet.pl

Człowiek i jego zwierzęta

07.12.2018 16:08


Wilki, koty, osły, konie, wielbłądy, kozy i tury. Jedne stały się zwierzętami domowymi, towarzyszami życia i członkami ludzkich rodzin, inne przeznaczone były na pokarm albo do pracy lub walki. Co zdecydowało o takim klasyfikowaniu różnych gatunków zwierząt? Jaki wpływ na zwierzęta miało ich udomowienie i co się stało z dziko żyjącymi przedstawicielami tych gatunków? Na te pytania odpowiedzi szuka autor "Zażyłej więzi".

Źródło: lubimyczytac.pl

reklama
Kontakt z nami