Uczucia i seks  RSS
Molestowanie: Bez winy i wstydu

#zrodlo
Producent z Hollywood, dziennikarz z Polski i… możemy tu dopisać szefa czy kolegę. 80 procent z nas doświadczyło molestowania: od niewybrednych żartów po gwałt. Jak z tym walczyć – zastanawia się psycholożka doktor Agnieszka Mościcka-Teske.

Źródło: zwierciadlo.pl

​Siedem ciekawych faktów o naszych fantazjach seksualnych

#zrodlo

Jaki seks pojawia się najczęściej w naszych fantazjach? Z kim i w jakich okolicznościach? Jak wiele par wprowadza fantazje do swojej sypialni i realizuje je w prawdziwym życiu? Najnowsze badania dr. Justina Lehmillera przynoszą nam garść ciekawych informacji.

Źródło: kobieta.interia.pl

​Cztery zasady jesiennego seksuKto ma katar, ten na dole – to podstawowa zasada seksu jesienią i zimą w wersji humorystycznej. Ale żarty na bok. Co robić, by chciało się kochać w czasie, w którym nie chce się absolutnie nic?

Tagi: Seks
Źródło: kobieta.interia.pl

Wieczna kochanka


Dzisiejszy świat jest pełen kobiet, dla których bycie „tą trzecią” to świadomy wybór, przynajmniej w kwestii tego, że nie mają zamiaru posiadać mężczyzny na własność. To o co tak naprawdę im chodzi?!

Tagi: Dom
Źródło: zwierciadlo.pl

Skąd się bierze wstyd w łóżku?

#zrodlo
To nie sztuka wstydzić się, ważne, żeby robić to umiejętnie i kiedy trzeba. Wstyd bowiem bywa silnym afrodyzjakiem, ale może też zatruć nam życie i doprowadzić do poważnych zaburzeń w sferze erotycznej – mówi seksuolog Krzysztof Korona.

Źródło: zwierciadlo.pl

Z kim nie da się żyć mimo chemii, świetnego seksu a nawet miłości?

#zrodlo
Gdy zakochujemy się, mamy różowe okulary, albo – jak mawiają niektórzy - „klapki na oczach”. Czy wybierając partnera na życie potrafimy dostrzec te cechy, które mogą zdecydowanie utrudnić nam szczęśliwe bycie we dwoje? Jakich kandydatów należy omijać szerokim łukiem?

Źródło: zwierciadlo.pl

​Sześć rzeczy, które na temat orgazmu wiedzieć należySą rzeczy, które dorosły i aktywny seksualnie człowiek po prostu musi wiedzieć. Po co? By być lepszym kochankiem, czerpać radość z seksu i sprawiać przyjemność drugiej osobie. Dlatego dziś rozwiewamy popularne mity na temat orgazmu i wyjaśniamy, jak się sprawy mają.

Tagi: Seks, Mus
Źródło: kobieta.interia.pl

Jak pogodzić miłość z karierą?


Dla większości dorosłych praca to nie tylko sposób zarabiania na życie, ale i istotne źródło nowych znajomości. Niejedna z nich przekształca się w  trwały związek. Na czym polegają zdrowe relacje między partnerami, których łączy także wspólny pracodawca?

Źródło: zwierciadlo.pl

Być opiekunem własnej matki to przekraczać granice, to dojrzewać emocjonalnie szybciej niż inni

#zrodlo

„Mamo, nie mogę cię stracić. Nie chcę tego, boję się. Potrzebuję, byś o siebie dbała, byś o siebie walczyła. Uśmiechaj się, rozmawiaj ze mną. Chroń nas”. Jak to jest żyć z bólem i cierpieniem swojej matki? Patrzeć na jej bezradność i brak chęci do życia? Dziecko, które przejmuje rolę opiekuna swojego rodzica, stara się za […]

Źródło: ohme.pl

Co zrobić, gdy ktoś cię molestuje? „(…) nie bądź niegrzeczna, nie okazuj niesmaku…”

#zrodlo

Jeśli jeszcze nie wpadliście na zdjęcie zamieszczone w sieci przez Dorotę Łobodę, szefową fundacji Rodzice Mają Głos, członkini Rady Programowej Kongresu Kobiet oraz liderka ruchu Rodzice Przeciwko Reformie Edukacji, spieszymy z pomocą. Internet rozpalił się do białości, bo jak to u diabła możliwe, że w XXI wieku na zajęciach edukacyjnych dla młodzieży, w ręce naszych […]

Tagi: Rodzice, Pies
Źródło: ohme.pl

Jak ozdrowić relacje?


Długoletnie związki to skarb w dzisiejszych czasach. Często jednak po wielu latach zdarza się, że uczucie wygasło bądź kwestia dogadywania się jest burzliwa. Co zrobić, by relacja była zdrowa, a uczucie nadal płomienne ?

Tagi: Związki
Źródło: zwierciadlo.pl

11 kłamstw o nas samych, jakie podsuwa nam strach. Nie dajcie się nabrać

#zrodlo

Czytał ktoś z was „Błękitny zamek”? To stamtąd pochodzi cytat, który noszę w sobie od wielu wielu lat: „Strach to grzech pierworodny, niemal wszystko zło na świecie ma źródło w tym, że ktoś się czegoś boi”.  A my? My boimy się wielu rzeczy, boimy się, jak inni na nas patrzą, jak nas ocenią. Boimy się, […]

Tagi: Stres
Źródło: ohme.pl

Ta podstępna miłość platoniczna. Kiedy „nic wielkiego” zaczyna być problemem

#zrodlo

„Nic się nie dzieje, przecież my tylko rozmawiamy, tylko się lubimy, przecież nigdy nie posunęlibyśmy się dalej…” Jeśli zdarzyła się wam miłość platoniczna,  być może doświadczyliście tego uczucia, gdy „czysta, niewinna” emocja zaczyna ewoluować w kierunku seksualnego przyciągania, kiedy to sprawy wymykają się spod kontroli. Czy miłość platoniczna może być niebezpieczna? Owszem. Kiedy jesteś w […]

Źródło: ohme.pl

Granice osobiste. Z czym mamy największy problem i dlaczego?

#zrodlo

Granice osobiste. Każdy ich potrzebuje – i nie ma tutaj żadnych wyjątków, bo to, czy nauczymy się je stawiać i respektować, warunkuje jakość naszego życia. Choć teoretycznie każdy się z tym stwierdzeniem zgodzi, praktyka wychodzi nam znacznie gorzej. Nie szanujemy granic – ani własnych ani cudzych. Te prywatne przesuwamy w nieskończoność, budząc się pewnego dnia […]

Źródło: ohme.pl

Dlaczego młode kobiety są coraz mniej szczęśliwe?

#zrodlo

Stres związany z egzaminami i presja mediów społecznościowych sprawiły, że dziewczęta i młode kobiety czują się mniej szczęśliwe niż 10 lat temu - dowodzą autorzy najnowszych badań.

Źródło: kobieta.interia.pl

Zakochani w idei miłości, czyli bowaryzm XXI wieku


Są ludzie tak zakochani w idei miłości, że trudno im zakochać się w samym człowieku. Prawdziwy związek nie spełnia ich romantycznych wyobrażeń, bo nie jest jak z książki lub filmu. Klasyczny syndrom pani Bovary ma się dziś całkiem dobrze. Jak go u siebie zdiagnozować i – co ważniejsze – jak krok po kroku zwalczyć?

Źródło: zwierciadlo.pl

Dlaczego kobieta w wolnym czasie woli poczytać, a mężczyzna uprawiać seks?Katarzyna Pawlikowska przeprowadziła badania, z których wynika, że kobiety w wolnym czasie wolą poczytać książkę, mężczyźni zaś wybierają seks.

Źródło: kobieta.interia.pl

Sześć rzeczy, które kobieta chciałaby powiedzieć ci przed seksem​Nie każda kobieta potrafi otwarcie i wprost mówić o tym, co sprawia jej przyjemność w sypialni. Większości pań sprawia to spory problem. Jeśli więc chcesz, by twoja partnerka uznała cię za najlepszego kochanka wszech czasów - czytaj i korzystaj z naszych rad!

Źródło: kobieta.interia.pl

​Czy mogę przeglądać telefon mojego faceta?Choć buszowanie po prywatnej korespondencji naszego mężczyzny nie jest powodem do dumy, niech pierwsza rzuci kamieniem ta, która nigdy tego nie zrobiła. Czy ten rodzaj kontroli może przynieść związkowi coś dobrego? Czy są sytuacje, w których wolno czytać SMS-y ukochanego?

Źródło: kobieta.interia.pl

Uzależnienie od miłości: jak rozpoznać, że zakochaliśmy się w iluzji?


Miłość jest esencją życia. Jedni ją dostają, inni kupują jej iluzję. Hazard, alkohol to nałogi, bez których można żyć. Żyć bez miłości nie można – mówi Wojciech Eichelberger, psychoterapeuta. – Kobiety są bardziej bezradne wobec iluzji miłości – dodaje Iwona Firmanty, coach. – Mężczyźni wpadają w nałóg zakochiwania się. A to razem świadczy o głodzie miłości.

Źródło: zwierciadlo.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami